Politik
  Netværk
  Rådgivning
  Medlemstilbud
Om ITB
Sitemap
Bliv medlem
 
Eksportrådets tilbud
  Gratis hjælp til forberedelse
  Hjælp til nye markeder
Gratis hjælp til forberedelse

Få 25 timers gratis hjælp til eksportforberedelse

Eksportrådet har to it-eksportkonsulenter, der kan hjælpe jer i gang med eksport, internationalisering og outsourcing.

Eksportforberedelseskonsulenten kan tilbyde 25 timers gratis konsulentbistand til forberedelse af start af eksport for mindre og mellemstore danske it-virksomheder. I kan gratis benytte jer af ordningen, hvis jeres virksomhed har mindre end 50 ansatte og en omsætning på mindre end 50 millioner kroner.

Eksportforberedelseskonsulenter har prøvet det selv

Danmarks Eksportråds rådgiverne er fordelt over hele landet til at hjælpe virksomheder med at få udarbejdet en handlingsplan. Konsulenterne er erfarne folk, der selv har prøvet at stå med ansvaret for en beslutning om at igangsætte internationalisering - og ført den ud i livet. Flere med en baggrund som direktører og konsulenter for dansk erhvervsliv i Danmark og udlandet. Konsulenterne er derfor godt klædt på til at vejlede små og mellemstore virksomheder om fx markedsvalg, markedsføring og omkostninger.

Rådgivningen er finansieret af Danmarks Eksportråd. Du kan indgå en aftale med en af rådgiverne om hjælp til at træffe en beslutning om, hvorvidt internationalisering (herunder eksport og sourcing) er noget for din virksomhed.

Find eksportkonsulenterne her

   
 

Danmarks eksportråd

Med BornGlobal initiativet har Danmarks eksportråd  ansat 2 eksportkonsulenter med specifik viden om at hjælpe danske it-virksomheder med at komme igang med eksporten.

Kontakt dem for en uforpligtende samtale om dine eksportmuligheder.


Jylland og Fyn


IvanHoegIvan Hoeg
Tlf.: 8664 4900
Mobil: 4078 6141

ivanhoeg-consult.dk@mail.dk


Hovedstaden, Sjælland og Syddanmark


HenrietteKahreFrerisweb45x60Henriette Freris
Tlf.: 3263 0326
Mobil: 2067 6876
freris@hvr.dk

 
 
Kontakt  |  Forretningsbetingelser  |  English